אודות שגרירי רוטשילד

תוכנית שגרירי רוטשילד, תוכנית הדגל של קרן אדמונד דה רוטשילד, הוקמה במטרה לקדם ולפתח את דור המנהיגות הבא של החברה הישראלית, באמצעות תהליך פיתוח אישי ובאמצעות התנסות מעשית בהשפעה חברתית במגוון אפיקי השפעה בחברה הישראלית.

התוכנית – הכוללת מפגשים שבועיים בקבוצות הטרוגניות, סמינרים והכשרות מקצועיות- מאתרת צעירים בעלי פוטנציאל מנהיגותי מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, מכל גווני החברה הישראלית, ומובילה את בוגריה להשתלבות בעמדות מפתח בכל זירות ההשפעה בחברה.

הסטודנטים שלנו שמשתתפים בתכנית מקבלים הכשרה פרטנית וקבוצתית לפיתוח אישי, אקדמי ותעסוקתי, מתנסים בפיתוח יזמות חברתית ופרוייקטים, ומתמחים בארגוני חברה אזרחית, במשרדי ממשלה ובשלטון המקומי. התכנית היא תלת שנתית ומתקיימת בעשרה מוסדות אקדמיים.

כיצד מצטרפים אלינו

אם את/ה לומד במוסד אקדמי שהתכנית פועלת בו, ויש לפניך שלוש שנים שלמות לתואר. אם את/ה בעל/ת רצון ומוטיבציה לפעול למען שינוי חברתי וצמצום פערים בחברה הישראלית. אם יש בך רצון, נכונות ומחויבות ללמידה ולהתפתחות אישית, מקצועית ואקדמית, אם את/ה מוכן/נה לעבוד קשה כדי להצליח בגדול, אם את/ה רוצה להשתייך לנבחרת מגוונת ומשמעותית במדינת ישראל – תכנית שגרירי רוטשילד היא נקודת זינוק מצוינת לעתיד כזה.

ההרשמה לתוכנית לשנה"ל תשפ"ב נפתחה!

להרשמה >

מסלולי השפעה חברתית

השגרירים משתבצים לארגוני ההשפעה בשנתם הראשונה בתוכנית כחלק ממסלול ההשפעה דרך ארגון וממשיכים בפעילות בעצימות גוברת לאורך שלוש שנות פעילותם בתכנית.

כתוכנית אנו רואים בארגוני ההשפעה החברתית שותפים מלאים לתהליך הפיתוח וקידום הצעירים והצעירות איתם אנחנו פועלים למימוש עצמי גבוה, מיצוי ושכלול הכלים והיכולות שלהם כמנהיגים העתידיים של החברה בישראל.

ההתנסות המעשית של השגרירים בתכנית ההשפעה החברתית הינה הכלי המרכזי של תכנית שגרירי רוטשילד בפיתוח מנהיגות העתיד של מדינת ישראל.

השגרירים בוחרים באחד משלושה מסלולי השפעה ופועלים דרכם – מסלול השפעה דרך ארגון, מסלול השפעה יזמי והמסלול הציבורי.

מימוש התפיסה והשליחות החברתית נעשית על ידי התנסות בשטח, רכישת כלים ומימוש הידע מהמפגשים הקבוצתיים.

צוות התוכנית

הדר ברוד גדליה

מנהלת שגרירי רוטשילד

קראו עוד >

הדר ברוד גדליה

מנהלת שגרירי רוטשילד

אמא לרני ונשואה לדניאל, בוגרת מחזור ב' של התוכנית בעצמה. סיימה בהצטיינות נשיא תואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות במשאבי אנוש ותואר שני MBA במנהיגות חברתית של קרן מנדל. הדר בעלת ניסיון רב בתחום של הנחיית קבוצות, בניית תוכן, ניהול צוותים ותהליכים במגזר השלישי. בשנים האחרונות ביצעה תפקידים שונים בתוכנית - מנהלת איזור, מנהלת תוכן והדרכה וכיום מנהלת את התוכנית.

הדס פוקס סלב

מנהלת תחום תוכן, הדרכה והכשרות

קראו עוד >

הדס פוקס סלב

מנהלת תחום תוכן, הדרכה והכשרות

נשואה לדקל ואמא לעומר ואלה. בוגרת תואר שני בייעוץ ארגוני ובעלת תעודת מאמנת אישית. ירושלמית גאה, מתגוררת כיום בראש העין. בעברה עבדה בעולם המכינות הקדם צבאיות ובמגזר הציבורי, לאחר 8 שנים של שירות צבאי מגוון בתפקידי פיקוד והדרכה. בשנתיים האחרונות מנהלת את תחום התוכן, ההכשרות וההדרכה בתוכנית. מאמינה בכוח של הצעירים להשפיע על המציאות בה אנו חיים.

מרים בנימינוב עמדי

מנהלת תחום עשייה חברתית

קראו עוד >

מרים בנימינוב עמדי

מנהלת תחום עשייה חברתית

נשואה לעידן ואמא ליעל. ירושלמית בנימי נפשה, מתגוררת בהרצליה. בוגרת תואר ראשון בדיפלומטיה, ממשל ואסטרטגיה מטעם המרכז הבינתחומי, ובוגרת מחזור ד׳ של התוכנית. בעברה עבדה במסגרות חברתיות שונות וכעת מתחילה את שנתה הרביעית כראש תחום עשיה והשפעה חברתית בתכנית. פעילה במספר קבוצות חברתיות ומאמינה במדינת ישראל, בתושביה ובכוחה של חברה אזרחית פעילה כמנוע ליצירת שינוי.

נועה קינן

מנהלת פרויקטים, מיון וגיוס

קראו עוד >

נועה קינן

מנהלת פרויקטים, מיון וגיוס

חיה בקיבוץ מענית. בת זוג למתן ואמא ליובל ושחר. בתפקידה האחרון מנהלת קמפיינים בתנועת ׳מקומי׳, לשינוי חברתי ברשויות המקומיות. הייתה ממקימי ומובילי תנועת הבוגרים של השומר הצעיר, מחנכת, דוברת, מובילת תהליכי למידה והתנסות- אקדמיים וחוץ-אקדמיים. בוגרת תואר ראשון בחינוך והוראה ממכללת בית ברל וMA בהצטיינות יתרה בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מאוניברסיטת תל אביב. מאמינה בתיקון אדם כיסוד לתיקון עולם, ובשיתופי פעולה בין-מגזריים כמנוע ליצירת שינוי חברתי.

יניב כרמי

מנהל יחידת תל חי

קראו עוד >

יניב כרמי

מנהל יחידת תל חי

במקור קיבוצניק מעין-גב והיום מתגורר בדפנה שבגליל העליון. בעל תואר ראשון בחינוך ובהיסטוריה ממכללת תל חי ותואר שני בחינוך ותעודת הוראה ממכללת אורנים. בוגר מחזור ו' של התוכנית. בעל נסיון רב בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. מאמין גדול בטוב שבאדם, בחברה ובקהילה. טבח בתחילת דרכו וחובב טבע וטיולים.

אלונה אורבך עברי

מנהלת יחידת ירושלים

קראו עוד >

אלונה אורבך עברי

מנהלת יחידת ירושלים

אמא של נור בת השלוש. בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה אנתרופולוגיה והיסטוריה של עם ישראל מהאוניברסיטה העברית, וכיום סטודנטית לתואר שני בלימודי הארגון. מגיעה מעולם החינוך הבלתי פורמאלי והדרכת הטיולים, בתפקידים שונים של ריכוז ופיתוח של הדרכה בצד ליווי והכשרת מדריכים. בעלת תעודת הנחיית קבוצות בדגש על עבודה עם טקסטים מעמותת קולות בנגב ומכללת ספיר. ביחסי אהבה-שנאה לעיר ירושלים בה חיה כבר עשור, ומנהלת יחידת ירושלים בתוכנית שגרירי רוטשילד בשנתיים האחרונות. אוהבת אנשים, מאמינה בהם, ומסוקרנת מהם כל הזמן, אוהבת להנחות וללוות תהליכים אישיים וקבוצתיים כאחד.

אתי חן

מנהלת יחידת חיפה

קראו עוד >

אתי חן

מנהלת יחידת חיפה

חיפאית מלידה. בוגרת מחזור ג' של שגרירי רוטשילד ביחידת אורנים. בוגרת תואר ראשון בחינוך חברתי-קהילתי ותקשורת ממכללת אורנים, ותואר שני בהנחיית קבוצות מאוניברסיטת חיפה. בעברה מגוון תפקידי הדרכה ופיתוח תוכן, והקמה וניהול של 'מדיה קידס' לפיתוח מיומנויות המאה ה-21. נשאה בתפקידים שונים ב"שותפויות רוטשילד" בשש השנים האחרונות והשנה מנהלת את יחידת חיפה. מאמינה בהתפתחות אישית כדרך חיים במטרה להיות הגרסה הכי טובה של עצמנו.

מעיין פדן

מנהלת יחידת באר-שבע

קראו עוד >

מעיין פדן

מנהלת יחידת באר-שבע

בוגרת שני תארים במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון. בהווה מרצה בתוכנית למגדר באוניברסיטת בן גוריון, חברת ועד הסגל הזוטר באוניברסיטה, וממקימות הפורום לטיפול ומניעת הטרדות מיניות בקמפוס. בעברה מנהלת פרויקטים בצוות בלומברג לחדשנות עירונית בבאר שבע ורכזת אקדמיה בהתאחדות הסטודנטים הארצית. באר שבעית גאה למרות שלא נולדה בעיר. מאמינה באנשים ורואה זכות גדולה לחלוק את הדרך עם כמה שיותר מהם.

אפי ששון

מנהל יחידת תל אביב-יפו

קראו עוד >

אפי ששון

מנהל יחידת תל אביב-יפו

נשוי לענב, אבא של ליבי ואריה. במקור מטבריה, כיום בתל אביב-יפו. בוגר החינוך הפנימייתי, בעל תואר ראשון בתקשורת. ב-16 השנים האחרונות הדריך מאות צעירות וצעירים, ליווה צוותים חינוכיים, הנחה קבוצות מגוונות, והוביל פרויקטים חינוכיים וחברתיים. מזה כשלוש שנים מנהל את יחידת תל אביב-יפו בתוכנית "שגרירי רוטשילד" ונהנה מכל רגע. מאמין ביכולתם של צעירים להוביל שינוי ולהפוך את העולם למקום שטוב יותר לחיות בו.

מאי אברהמי בן אהרון

מנהלת יחידת ספיר

קראו עוד >

מאי אברהמי בן אהרון

מנהלת יחידת ספיר

נשואה לעמרי ואמא של זוהר. מנחת קבוצות מטעם "קולות בנגב" ובוגרת תואר ראשון בחינוך ובמחשבת ישראל מאוניברסיטת בן גוריון. בוגרת מחזור ו' בתכנית שגרירי רוטשילד, בעברה מאבחנת במכון אדם מילא. ערדניקית בנשמה, חיה בבאר שבע. מאמינה שזכתה לגדול בדרום ומאחלת לעצמה לגדל בדרום את ילדיה באושר ועושר חברתי וכלכלי ללא פערים.

נטע לבנברג

מנהלת יחידת הקריה האקדמית אונו

קראו עוד >

נטע לבנברג

מנהלת יחידת הקריה האקדמית אונו

נשואה לגל ואמא לשקד. מתגוררת בגני תקווה. בוגרת לימודי רפואה משלימה בקמפוס "ברושים" באוניברסיטת תל-אביב. מנהלת את היחידה החרדית בתוכנית "שגרירי רוטשילד" ובכובעים נוספים-מנחה סדנאות בארגון מקדמיה ובמחלקת החינוך של מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. פועלת במטרה לתת לא.נשים כלים להנהגה עצמית, לדיוק הבחירות ולעידוד תחושת מסוגלות ובהירות.

שגרירי רוטשילד בתקשורת

תוכנית 'שגרירי רוטשילד' המגדלת את דור המנהיגות הבא בישראל חוגגת עשור

בשנים האחרונות קמו בישראל כמה ארגונים שלא מוכנים להשלים עם התזה רבת השנים שרק המרכז יציל את

קראו עוד >

אל תתנו לקורונה לחסל את האקדמיה

דניאל, סטודנט בתוכנית שגרירי רוטשילד, בטור דעה על האקדמיה בתקופת הקורונה

קראו עוד >

ראמי חנא מ'שגרירי רוטשילד' אחראי על הגברת בדיקות הקורונה לערביי הצפון

הסטודנט לרפואה מנצרת משתתף בתוכנית 'שגרירי רוטשילד' ומספר על לקיחת חלק ביוזמה החשובה

קראו עוד >

פרוייקט 'סבים אונליין' שם לו למטרה להקנות אוריינות דיגיטלית לאזרחים ותיקים

הפרוייקט שואף לאפשר לאזרחי הגיל השלישי לשמור על שגרה בימי קורונה, גם באופן מקוון

קראו עוד >

הבוגרות והבוגרים שלנו

"במחזור הראשון קיבלנו את התחושה שנקבל את ברכת הדרך על כל עשייה שניזום, בתנאי שהיא תבוא לאחר תהליך של חשיבה והעמקה בנושא הנבחר"

אלעד שושן

שגרירי רוטשילד, מחזור א'
"לוקחת איתי תמיד את החברים המדהימים שלי לקבוצה ולצוות - החומר האנושי המשובח ביותר"

הילה חלילי

שגרירי רוטשילד, מחזור ב'
"שגרירי רוטשילד זה לא רק ארגון זה בית. ובדיוק כמו שהורים מלמדים, מחנכים, ומקנים לילדיהם כלים חיוניים להתמודדות בחיים, זה מה שקיבלתי מהארגון"

אשריאל מור

שגרירי רוטשילד, מחזור ד'
"התוכנית פתחה לי את העיניים לגבי כמה כוח יש לכל אדם באשר הוא ובמיוחד כקבוצה. זוהי בהחלט החוויה הכי חיובית שהייתה לי בתואר"

אביאל דהאן

שגרירי רוטשילד, מחזור ז'
"בתוכנית פגשתי אנשים מדהימים, מופלאים ויצירתיים שהלב שלהם נמצא במקום הנכון ויש להם את הכישורים והיכולת לשנות את העולם"

לירין שי גושן

שגרירי רוטשילד, מחזור ה'
"בתור ערבייה אף פעם לא הייתה לי פלטפורמה להשפיע, להנהיג ולהוביל. אני מודה על האפשרות להיות מתוכנית שמדברת שינוי חברתי"

רואן עודה

שגרירי רוטשילד, מחזור ז'
דילוג לתוכן