מי אנחנו

חזון שותפויות אדמונד דה רוטשילד

חברה ישראלית בה לכל אחד ואחת, סיכוי שווה להשפעה, להצלחה ולהגשמה ללא קשר להשתייכות מגדרית, גיאוגרפית, אתנית, תרבותית או דתית, המהווה בכך מודל בר- קיימא לחיים משותפים.

חזון

עובדת יסוד היא, שהחברה הישראלית מורכבת מפסיפס של זהויות, תרבויות, אמונות ועדות. האנשים המרכיבים פסיפס זה חולקים מרחב קיום משותף ועליהם למצוא את הדרך לחיות יחד.

זוהי משימה מורכבת ומאתגרת, במיוחד על רקע תהליך הקצנת השסעים בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית, המתחולל בשנים האחרונות. בצדו של תהליך זה, מתרחבים הפערים החברתיים וחוסר שוויון ההזדמנויות. מדובר בפערים שהם בין הגבוהים בקרב המדינות המפותחות, והם מעמיקים את השסעים, יוצרים תחושת ניכור – ועימה, קושי גובר והולך להגיע להסכמות.

אנו בשותפויות רוטשילד מאמינים שפסיפס הזהויות המרכיב את החברה הישראלית מהווה הזדמנות יקרת-ערך להעשרה, ללמידה, ליצירה ולבנייה, הלכה למעשה, של מודל לפיתוח מרקם חיים עשיר ותוסס, המוליד – מתוך השונות והשותפות – חברה בריאה ומתקדמת שבה מועצם הטוב המשותף.

תנאי הכרחי להגשמת חזון זה הוא הבטחת הזדמנות שווה לכל אדם בחברה הישראלית להצליח באופן אישי, תוך מימוש תרבותו, האידיאולוגיה שלו וצרכיו.

לפיכך, בחרנו למקד את מאמצינו בטיפוח צעירים מובילים, בעיקר מן הפריפריה החברתית-גיאוגרפית. פעילותנו נועדה לסייע להם לפתח תפיסות חברתיות ולהעניק להם כלים אשר יאפשרו להם להשתלב בעמדות השפעה בחברה הישראלית ולפעול לקידום שוויון הזדמנויות ולבניית חברה משותפת המושתתת על סולידריות וכבוד הדדי.

בצעירים אלו אנו רואים חלוצים, השואפים להשפיע על מציאות חייה של החברה הישראלית במאה ה- 21. יחד, הם מהווים קבוצה שהשקעה בה תניב את התשואה הגבוהה ביותר לקראת הגשמת חזון שוויון ההזדמנויות והחיים המשותפים. על בסיס זה אנו מגדירים את תפיסתנו לגבי מוקדי הבעיה, חזוננו ויעודנו:

האתגר:

העדר שוויון הזדמנויות המושפע מראייה צרה ומהשסעים בחברה הישראלית ומעמיק אותם.

חזון:

חברה ישראלית בה לכל אחד ואחת סיכוי שווה להשפעה, להצלחה ולהגשמה ללא קשר להשתייכות מגדרית, גיאוגרפית, אתנית, תרבותית או דתית, המהווה בכך מודל בר-קיימא לחיים משותפים.

יעוד:

הקמת עתודה של מנהיגות צעירה, ומגוונת בעיקר מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, אשר תשתלב בעמדות השפעה בחברה הישראלית ותקדם תהליכי שותפות בין הקהילות השונות המרכיבות את החברה הישראלית.

צעירות וצעירים אלה יפעלו לצמצום פערים בחברה הישראלית ולקידום שוויון הזדמנויות לבניית חברה משותפת.

אודות

שותפויות אדמונד דה רוטשילד, הזרוע החברתית של קרן אדמונד דה רוטשילד, הוקמה בשנת 2016, ופועלת לצמצום פערים בחברה הישראלית ולמתן הזדמנויות לצעירים מהפריפריה הגיאו- חברתית. העמותה הוקמה על מנת ליצור בית אחד לתכניות מנהיגות לנוער ולצעירים.

אנו מאמינים כי השקעה באוכלוסיות אלו, עם דגש על ייצוג הולם ונוכח של הפריפריה הגיאו- חברתית, תתרום רבות לשינוי האקלים החברתי בישראל וליצירת חברה שויונית, מאוזנת החותרת לטוב משותף. אנו דוגלים בערכי שוויון הזדמנויות, למידה מתמדת, חדשנות, אחריות ושותפות. ערכים אלו מנחים את עבודתנו ואנו מנחילים אותם למשתתפי התכניות השונות.

כל מאמצינו מושקעים במשתתפי התכניות- פיתוחם האישי והמקצועי. תכניות העמותה משלבות  ידע, מודעות ועשייה חברתית עם  פיתוח אישי, אקדמי ותעסוקתי.

בכדי למצות כלים אלו ותרגומם לכדי עשיה בשטח, שותפויות אדמונד דה רוטשילד פועלת בפריסה ארצית רחבה, בקבוצות הטרוגניות המייצגות את הגיוון של החברה הישראלית, על מנת לקדם את השוויון במשאבים ובהזדמנויות.

 

הועד המנהל של שותפויות אדמונד דה רוטשילד:

ברק דרור ונדרמן – יו”ר

מיקי קליגר – סגן יו”ר קרן אדמונד דה רוטשילד

אלי בוך – מנהל פילנתרופיה, קרן אדמונד דה רוטשילד

עו”ד טל שגיא – מנהלת קרן אדמונד דה רוטשילד

עילם קוט – מייסד ומנכ”ל חברת ישרא-קונקסט

שרה רוזנפלד – מנהלת מרכז גוונים

ד”ר דליה פדילה – מנהלת מכללת אל-קאסמי להנדסה ומדע בבאקה אל-גרבייה

הצוות שלנו

ענת נחמיה לביא

מנכ"לית הארגון

מכבי אליהו

מנהל כספים תפעול וכ״א

שירה אוחנה

סמנכ"לית ידע ופיתוח ארגוני

אחמד מואסי

מנהל חברה ערבית

לנה רומנובסקי

מנהלת תכנית קו הזינוק

רעות וקסלר

מנהלת תכניות הצוערים

הדר ברוד גדליה

מנהלת תכנית שגרירי רוטשילד

תני כ”ץ

מנהל תכנית 'מובילים באקדמיה'

בשמת לביא

מנהלת רשת הבוגרים