אודות מובילים באקדמיה

קרן אדמונד דה רוטשילד, ארגון שותפויות רוטשילד והמועצה להשכלה גבוהה חברו יחדיו והוציאו לדרך את ‘מובילים באקדמיה’: תכנית חדשה וייחודית להכשרה של עתודת מובילים להנהגה באקדמיה.

התכנית מכשירה בכירים במוסדות להשכלה גבוהה לקראת תפקידים מובילים ומחוללי שינוי בכל שדרות הניהול האקדמי והמינהלי.

חזונה של התכנית לבנות קבוצת השפעה עתידית של “סוכני שינוי”, מכלל המוסדות האקדמיים בישראל, שתפעל לקידומה של מערכת מצטיינת, לומדת וחדשנית, הצופה את פני העתיד לטובת קידום המחקר, הסטודנטים וכללי המשק.


כ-30 עמיתים ועמיתות ייקחו חלק מידי שנה בעיצוב הקהילה הלומדת. קהילה זו תהיה מושתתת על סגל אקדמי ומנהלי המאייש בימים אלו או צפוי לאייש בעתיד תפקידי מפתח ותכלול דיקנים ומנהלי בתי ספר במערך האקדמי, ומנהלי מחלקות בכירים וסמנכ"לים במערך המנהלי. התכנית תובענית, אינטנסיבית ורחבה, וכוללת כ-20 ימי למידה בארץ, מסע למידה בחו"ל, וכן לקיחת חלק בתהליכי עבודה, חשיבה ופיתוח בין המפגשים.

לפרטים נוספים >

מטרת התוכנית

ההתמודדות עם המציאות המשתנה מחייבת אימוץ של תפיסת הובלה אינטגרטיבית, המשלבת בין הפן המנהלי והפן האקדמי באופן המביא לידי ביטוי את מגוון היכולות ונקודות המבט.

אנחנו מאמינים שייזום, פיתוח ותמיכה שיטתית ברשת של מנהיגים בכירים, בהווה ובעתיד , יכולה לייצר מנוף לתהליך שיטתי של סגירת הפער הקיים הן ברמה המוסדית והן ברמה הלאומית.

מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל מנוהלת על ידי אנשי אקדמיה בכירים אשר עיקר עיסוקם והכשרתם הינו מחקר והוראה. העיסוק בניהול ומנהיגות לא מצוי בנתיב הקריטי להתקדמות באקדמיה, ובמקרים רבים נתפס כמטלה המשבשת את הקידום וההתפתחות של אנשי האקדמיה. בנוסף לכך, הידע והמיומנויות אותן רכשו אנשי אקדמיה לא מכשירות אותם, בהכרח, לתפקידי מנהיגות והובלה המאפשרים פיתוח והובלת שינויים הנדרשים לאור אתגרי ההווה והעתיד. מציאות זו שהייתה כנראה מספקת בסביבה היציבה שאפיינה את המערכת האקדמית בעבר, אינה מספקת עתה נוכח השינויים העולמיים והלוקליים כאחד.

צוות התוכנית

תני (נתנאל) כ"ץ

מנהל תוכנית מובילים באקדמיה

קראו עוד >

תני (נתנאל) כ"ץ

מנהל תוכנית מובילים באקדמיה

מתגורר ברמה״ש, נשוי, אב וסב. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר־אילן ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית מהאוניברסיטה העברית. יועץ ארגוני־ניהולי בכיר ומנהל ״מנהיגות - מכון יעוץ לארגונים לומדים“. במסגרת המכון הוביל תכניות מגוונות לפיתוח מנהיגות והקמת מרכזים ו״אקדמיות פנים ארגוניות“ לפיתוח מנהיגות בכירה בארגונים מובילים במגזר העסקי, הציבורי והחברתי בארץ ובחו"ל. עוסק בליווי מיזמים שונים של חדשנות טכנולוגית ויזמות עסקית־חברתית. מרצה מן החוץ בתוכניות לתואר שני במרכז הבינתחומי ובפקולטה למינהל עסקים, אוניברסיטת תל אביב. מחבר של מאמרים, תדריכים ופרסומים שונים בתחום המנהיגות, פיתוח מנהיגות והובלת שינויים. יו״ר ועד מנהל של ״מדרסה“ - ביה״ס ללימוד ערבית מדוברת בחינם ותנועה לקידום חברה מתקשרת גם בערבית. בנוסף, מוביל הוועדה המייעצת החינוכית של עמותת SpaceIL המכוונת לקידום החינוך מדעי טכנולוגי בישראל וחבר בוועד המנהל של כפר הנוער קדמה.

נטע כהן ג'יאן

רכזת הפקה

קראו עוד >

נטע כהן ג'יאן

רכזת הפקה

מתגוררת בכרכור, נשואה לבן ואימא של יובל ועפרי. בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ובתקשורת מאוניברסיטת חיפה. בעלת נסיון רב שנים בהפקה עצמאית ובהפקת כנסים, אירועים ומולטימדיה בחברות כמו "קליידוסקופ בע"מ" ו- MB Events. בין היתר הפיקה אירועים כגון: אירוע השקת SpaceIL, אירוע VIP לתנועת מכבי העולמית ואירוח רשמי של מנכ"ל AT&T. עבדה כשנתיים במרכז פרס לשלום כעוזרת האישית של נשיא המרכז, אורי סביר.

יואב בן אריה

סגן מנהל התוכנית

קראו עוד >

יואב בן אריה

סגן מנהל התוכנית

גדל בירושלים וכיום גר בתל אביב עם טל ושלושת ילדיו: יולי, ניב וגל. בעל תואר ראשון בתקשורת ובמדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בתקשורת אירופאית (ניתוח שיח) מאוניברסיטת אמסטרדם. יועץ ארגוני המתמחה בארגון מחשבות מבולבלות, לרוב במסגרת פיתוח והנחיה של תהליכי חשיבה, למידה, מנהיגות ואסטרטגיה. בעבר היה מנהל הפיתוח הארגוני במכון ברנקו וייס, מנחה תכנית העמיתים של מעוז והשתתף בצוות ההקמה של תחום המאיצים במעוז. לצד ההנחיה בתכנית, מייעץ לארגונים במגזר הציבורי, השלישי והעסקי.

חגית ביגר

רכזת הפקה

קראו עוד >

חגית ביגר

רכזת הפקה

מתגוררת בבסיס חצור של חיל האוויר, נשואה ליואב, סא״ל בחיל האוויר, ואימא ל־3 בנות: ליאור דניאל ויובל. בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול מהמכללה למנהל ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק, פרסום ויחסי ציבור ובלימודי תעודה של ניהול רכש קניינות ולוגיסטיקה מהמכללה העסקית תל אביב. כיום, רכזת רשת העמיתים והעמיתות של תכנית מובילים באקדמיה, לאחר שהפיקה וריכזה את פעילות מחזור ב׳ של התוכנית. בעבר עבדה כמנהלת הרכש במטה עמותת שותפויות אדמונד דה רוטשילד וכתקציבאית יחסי ציבור במשרד שלמור תקשורת. שירתה בחיל האוויר כקצינת מודיעין והשתחררה בדרגת סרן.

מובילים באקדמיה בתקשורת

דילוג לתוכן