אודות רשת הבוגרים

הרשת מונה מעל ל-1200 בוגרים ובוגרות מהתוכניות השונות: קו הזינוק, מסאר, שגרירי רוטשילד ותוכניות הצוערים, ומדי שנה מצטרפים לרשת כ-120 בוגרים נוספים. תנועה זו מקנה לרשת אופי נושם ומתפתח המעודד חדשנות מתמדת.

בוגרי התוכנית נמצאים בתפקידים מגוונים ומרשימים, כגון עוזרים פרלמנטריים לחברי כנסת, דיפלומטים, מנהלים במגזר הפרטי והציבורי ורובם ככולם מעידים כי ההישגים שלהם הינם הוכחה להגשמת המטרות שסומנו בתחילת הדרך. הבוגרים והבוגרות מעידים שהכלים שניתנו להם בתוכניות השונות ממשיכים להשפיע עליהם ולעצב את דרכם גם היום.

סיום התוכניות השונות מקנה לבוגרים ידע ומודעות יוצאי דופן ורגישות והבנה חברתית. בוגרינו מצוידים בהיכרות עם האתגרים והפתרונות האפשריים בקיום חיים משותפים במכלול זהותי ורב תרבותי בישראל. נוסף לידע, ההבנה והניסיון שרוכשים בתכניות, מגובשת ההבנה שכל בוגר יכול ומצופה לפעול לשינוי חברתי בסביבתו.

מחזיקי הלפיד

רשת בוגרי שותפויות אדמונד דה רוטשילד מורכבת מבוגרים רבים העוסקים ועסוקים בעולמות תוכן ומקצוע מגוונים. לכל אחד ואחת מהן יכולות אישיות שונות ומשתנות, סמכויות מגוונות מתוקף פעילותם המקצועית ו’תבלין אישי’ של שאיפות, חלומות ואישיות, הזהויות עמן הגיעו ושאיפות חברתיות.

אנו מאמינים ויודעים כי פעילות משותפת המבוססת על הפסיפס הזהותי המורכב ממנו בנויה החברה בישראל, תאפשר לבוגרינו להיות השליחים שיבטיחו קידום הזדמנות שווה לכל אדם בחברה שלנו. החיבור, הרישות והפעילות להובלת שינוי מהווים מסגרת מחוללת ומקדמת של יוזמות משנות מציאות.

כיצד פועלת הרשת

הרשת פועלת לפי מודל הנקרא 'שלושת המעגלים':

מעגל ראשון: 'בשביל הבוגר' – מציע מענה עבור הבוגרים, כפרטים וכחלק מרשת ומטרתו לעזור לבוגרים שלנו למצות את הפוטנציאל האישי-מקצועי שלהם על ידי מתן ידע וכלים וכן על ידי חיבורים וקשרים בין רשתיים.

מעגל שני: 'הבוגר כשותף' – מנסה לחבר את הבוגרים לתוכניות ולרשת כדי לתת מענה על שתי מטרות מרכזיות. הראשונה, חיבור זהותי של הבוגרים לרשת. השנייה, חיבור נכון ורציף בין התוכניות לרשת הבוגרים.

מעגל שלישי: 'הבוגר כמוביל חברתי' – מציע תוכניות שונות להגשמת הפוטנציאל המנהיגותי-חברתי של הבוגרים ברשת.

חזון הרשת נשען באופן טבעי על חזון הארגון ומבוסס על ארבעה עקרונות מרכזיים: הובלת טוב משותף, טיפוח צעירים מובילים, טיפוח זהות רשתית, הדדיות ואקטיביות.

ייעודינו הוא לעזור לבוגרים לממש את הידע והכלים שרכשו בתוכניות ולהגיע להשפעה משמעותית על החברה הישראלית.

בהיותם ילידי פריפריה מרקע מגוון שנמצאים בשלבים של בנייה אישית ומקצועית ומפוזרים גיאוגרפית, כמות האתגרים היא עצומה.

בחרנו לייצר פלטפורמות לשיתופי פעולה ורישות לפיתוח מיומנויות, ידע וכלים עבור בוגרי התוכניות, על מנת שיפעלו ברשת שתמנף את השפעתם על החברה הישראלית.

צוות הרשת

רון ון-ראלטה

מנהל רשת הבוגרים

קראו עוד >

רון ון-ראלטה

מנהל רשת הבוגרים

גדל בחיפה וגר כיום בת"א. מוביל ויוזם פרויקטים ותהליכים של מנהיגות, קהילה, שוויון וצמצום פערים בחברה האזרחית ובמגזר הציבורי. מאמין בכוחם של א/נשים לשנות ולהשתנות. בוגר תואר ראשון בחינוך וחינוך בלתי פורמאלי בבית ברל ותואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת ת"א בהצטיינות. הצטרף לשותפויות רוטשילד ב-2021 להובלת רשת הבוגרים/ות. לפני כן, שימש בתפקידים שונים בריכוז ובהנהגת תנועת "השומר הצעיר", היה שותף בצוות המקים ובוועד המנהל של עמותת "מעירים" לשקיפות ואקטיביזם עירוני, ניהל את "אסיפה ישראלית" בחיפה ועוד. רון מרצה בנושאים של מנהיגות והחברה הישראלית ומלווה תהליכי פיתוח אישיים וארגונים. ניתן לפנות לרון בכתובת: ronv@rothschildcp.com

הבוגרות והבוגרים שלנו

"לוקחת איתי תמיד את החברים המדהימים שלי לקבוצה ולצוות - החומר האנושי המשובח ביותר"

הילה חלילי

שגרירי רוטשילד, מחזור ב'
"במחזור הראשון קיבלנו את התחושה שנקבל את ברכת הדרך על כל עשייה שניזום, בתנאי שהיא תבוא לאחר תהליך של חשיבה והעמקה בנושא הנבחר"

אלעד שושן

שגרירי רוטשילד, מחזור א'
"עבורי התוכנית היא שער להשתלבות בעשייה הציבורית ולהשפיע על הנעשה ברשויות המקומיות. מקום שהוא בית להובלת שינוי ומקצועיות"

פנטה פנטה

צוערים לשלטון המקומי, מחזור ו'
"קשה לי לדמיין את החיים שלי בלי קו הזינוק. קו הזינוק הייתה שם ובהרבה מובנים גרמה לי לפתח דברים שלא הכרתי קודם, לשאול שאלות ולשנות לא מעט עמדות"

אורי ברוולד-שעאר

קו הזינוק, 2012
"שגרירי רוטשילד זה לא רק ארגון זה בית. ובדיוק כמו שהורים מלמדים, מחנכים, ומקנים לילדיהם כלים חיוניים להתמודדות בחיים, זה מה שקיבלתי מהארגון"

אשריאל מור

שגרירי רוטשילד, מחזור ד'
"אחד הדברים השווים שעשיתי במהלך חיי הוא לעצור בתחנת ׳מסאר’. שם אספתי את הכוח לשנות, צברתי אנרגיות ויצאתי לדרך עם הרבה מחשבות, ידע וחלומות להגשים"

לאנא סעאבנה

מסאר, מחזור א', מכון ואדי עארה
"תכנית ההכשרה היא חממה ללמידה, העשרה ומפגש עם אינספור תחומים וסוגיות - בה רכשתי כלים שמלווים אותי כיום בתפקיד"

זהר הר פז

צוערים לתכנון אורבני, מחזור ה'
"תהליך ההכשרה מאגד את הידע שכל צוער מביא איתו ומעשיר את הידע של שאר הקבוצה, לצד רכישת המון ידע חדש בצורה קבוצתית"

אמיר אגוזי

צוערים לתכנון אורבני, מחזור ה'
"במסאר למדתי שכדי להגיע למטרה שלי עלי לסלול את הדרך שלי בעצמי. כל אחד מחברי הקבוצה לימד אותי משהו חדש על החיים"

מחמוד מוסא

מסאר, מחזור א', מכון עראבה
"התכנית מהווה עבורי פלטפורמה לחיזוק החוסן הכלכלי חברתי של הרשויות המקומיות. וכחרדית - מקדמת בניית אמון בין המגזרים השונים בחברה הישראלית"

ברכה דוידוביץ'

צוערים לשלטון המקומי, מחזור ו'
"קו הזינוק זה המקום שבו אתה חודר פנימה ומגלה מה טמון בך. המקום שמוציא את המיטב מתוכך אל הסביבה בה אתה חי"

תאמר עטאללה

קו הזינוק, 2016
"בתוכנית פגשתי אנשים מדהימים, מופלאים ויצירתיים שהלב שלהם נמצא במקום הנכון ויש להם את הכישורים והיכולת לשנות את העולם"

לירין שי גושן

שגרירי רוטשילד, מחזור ה'
דילוג לתוכן