הכירו את ג’ידא רינאוי, מנטורית בשותפויות רוטשילד קיסריה

ג’ידא רינאוי זועבי, היא המייסדת השותפה והמנכ”לית של מרכז אינג’אז (“הישג” בערבית)- מרכז מקצועי לקידום רשויות מקומיות ערביות בישראל. לג’ידא יש שני ילדים (19 ו-14) והיא מתגוררת בנצרת. ג’ידא מוצאת את הזמן להיות המנטורית של שאדה, שגרירת רוטשילד בשנה ג’ לרפואה.

ג’ידא, איך מוצאים זמן להכל?

הרצון לתת חזרה לקהילה שלי באמצעות שיתוף הידע והניסון שצברתי הוא המניע העיקרי שלי. אין לי הרבה זמן פנוי אבל לא יכולתי לסרב להצעה להצטרף לתכנית המנטורינג של שותפויות רוטשילד קיסריה.

מה היה מיוחד בהצעה הזו?

מעולם לא הייתי מנטורית בצורה רשמית, הסכמתי להצטרף לתכנית משום שהמנטי שלי ביקשה אותי ספציפית. לא הכרתי אותה או את העמותה לפני כן, אך התחברתי לתכנית ולערכים שלה ונשבתי בקסמיה של שאדה.

נשמע כמו חיבור מתבקש. איך התנעתן את התהליך?

כשהתחלתי את התהליך עם שאדה, ביקשתי שתגיע למרכז אינג’אז כדי שנכיר אותה והיא אותנו. הפגישה כולה נסובה סביב נושא התנדבות- מה נותנים ומה מקבלים- ושאדה נתנה לכולנו השראה גדולה לחפש איפה אנחנו יכולים להתנדב ולתת חזרה לקהילה. חשוב שנשים בכלל, וערביות בפרט, שהצליחו בחייהן המקצועיים-יביאו את סיפורן לחזית וישתפו מנסיונן כדי לתת השראה. כאשה, להצליח בחברה גברית הוא הישג משמעותי. בגלל זה כבר בפגישה הראשונה התאהבתי בשאדה!

וואו. מה תפס אותך?

כששאלתי אותה למה בחרה במקצוע הרפואה, ציפיתי שתענה בשביל הסטטוס או כסף או קריירה. שאדה סיפרה לי שהיא רוצה לחזור לקהילה שלה, הקהילה הבדואית בנגב, ולעזור לשקם אותה. ופשוט ראיתי את עצמי בה- המנוע להצליח, ההישגיות- והבנתי שיש לי מוטיבציה ומחויבות לעזור לה לקדם את עצמה.

בעשור האחרון חל שינוי חיובי אדיר בקרב נשים ערביות צעירות. נשים אלו מוכיחות את עצמן באקדמיה ובמקומות אחרים וגם במרחבים שונים כגון מדיה, פוליטיקה ועסקים. אני רוצה לעודד את הנשים הללו ולקרוא לצעירות ערביות שקוראות שורות אלו- להאמין, לא לוותר ולא להתפשר על מקצועיות.

איך את מציעה להן לעשות את זה?

קודם כל תימנעו משאננות יתר.  אדם יכול להגיע רחוק באמצעות ענווה ונקודת הנחה שתמיד יש מה ללמוד מהאחרת. תזכרו שהמשפחה המיידית יכולה להיות מקור תמיכה בלתי נלאה ותפנו זמן לעצמכן!

את מפנה זמן לעצמך?

בטח!  יש לי שני תחביבים עיקריים- קריאת רומנים בשלוש שפות ואני מאוד אוהבת לשיר בבית שירים של אום כולתום.

 

 

 

 

שיעור במנהיגות

ענת נחמיה לביא, מנכ”לית שותפויות

קרא עוד

עשור לשגרירי רוטשילד

שגרירי רוטשילד פתחו את שנת

קרא עוד