הכירו את שרה טריף מקו הזינוק

שרה טריף בת 22 ולא מבזבזת זמן. בין לימודים להנדסת חשמל בטכניון והתנדבות בארגון לתת כרכזת במבצעי איסוף מזון למשפחות נזקקות בחגים, היא משתתפת בקו הזינוק מחזור 2019 בגליל המערבי, מחלקת את זמנה בין חייה בחיפה למשפחתה בכפר ג’וליס ומלגאית בתכנית עתידים לתעשיה. נגמר לכם האוויר? לה ממש לא.

שרה, כמשתתפת ותיקה בקו הזינוק- מה התכנית נותנת לך?

בקו הזינוק למדתי לא לקבל דברים כמובנים מאליהם, להטיל ספק ולשאול שאלות תמיד. הרצון לצאת מאיזור הנוחות ולנסות ללמוד ולהכיר דברים חדשים נהיה חלק מהיומיום שלי. למדתי להסתכל על החיים מכמה נקודות מבט, להיות ביקורתית אך יחד עם זאת להבין שתמיד אפשר לשפר, לשנות ולתת גם אם זה במרחב הכי קטן סביבנו. בפן אישי למדתי לאתגר את עצמי, לא לחשוש ותמיד להאמין שאני יכולה, לכן בחרתי במסלול שלי, מילדה בתיכון שחששה מאוד ממתמטיקה ושאר המקצועות הריאליים, לסטודנטית בטכניון שלומדת את אחד המקצועות הקשים ביותר ונהנית מכל רגע.

למדת לחלום?

למדתי לא להפסיק לחלום!  החלומות שלי ביחד עם הכלים והערכים שקיבלתי מקו הזינוק מלווים אותי בכל יום ומובילים אותי לעבר חיים אקטיביים, הרבה עשייה ושמחה תמידית .

ספרי לנו על העשיה החברתית שלך מעבר לתכנית קו הזינוק

במסגרת הלימודים אני מלגאית של תכנית עתידים לתעשייה, ובמסגרת התכנית אני מתנדבת בארגון לתת זו השנה השלישית, בתור רכזת במבצעי איסוף מזון למשפחות נזקקות בחגים, בנוסף מאוד רוצה להוציא לפועל פרויקט קטן ואישי שמטרתו לעודד בנות בכלל ובעדה הדרוזית בפרט לפנות לאקדמיה ולמקצועות הריאליים במיוחד.

מה החלום שלך לגבי החברה הישראלית?

שתהיה יותר מגובשת/ מאוחדת, בתור דרוזית שחיה במדינה, שפת האם שלי ערבית ואחי הקטן משרת בצה”ל, אני חיה את הקרע וחווה את שני העולמות מדי יום, והייתי רוצה לגרום לאנשים להבין שאפשר גם וגם,  וביחד אפשר להפוך את המקום הזה לטוב יותר.

לסיום, מי הדמות שהשפיעה עלייך הכי הרבה?

דמות שמאוד השפיעה עליי הייתה המורה לספרות בתיכון. היא דוגמה לאישה דרוזית חזקה, עצמאית ומצליחה מאוד. בכל שיעור אתגרה אותי ואת כל הכיתה וגרמה לנו להטיל ספק ולא לקבל דברים כמו שהם נראים, ממש כמו טקסטים בספרות.

 

 

שיעור במנהיגות

ענת נחמיה לביא, מנכ”לית שותפויות

קרא עוד

עשור לשגרירי רוטשילד

שגרירי רוטשילד פתחו את שנת

קרא עוד