הכירו את אביתר אדרי משגרירי רוטשילד

תכירו את אביתר אדרי, בוגר יח’ אורנים מחזור ג’. אביתר, 30, מתגורר בקיבוץ תל קציר ועושה רושם שלא חסרים דברים שמעסיקים אותו.

אהלן אביתר, אז איפה אתה היום מבחינה מקצועית?

כיום אני מורה להיסטוריה בתיכון בית ירח ומחנך בכתה ט’. מעבר לכך אני עוזר הוראה למרצה ד”ר עמירם אזוב במכללת אורנים. אני גם מוסיקאי ויש לי הרכב (הקציצות של לידיה) שמופיע בארץ ובחו”ל. אך את עיקר ההכנסה שלי אני מרוויח מהעסק שלי: Fuzz Designs קידום ושיווק במדיה חדשה וסטודיו לעיצוב גרפי. נוסף על כך אני גם מנהל מדיה חברתית במשרד הפרסום “סטודיו OK“.

רגע דל- אין לך. אתה חושב שלשגרירי רוטשילד היתה השפעה על הבחירות המקצועיות שלך?

אין ספק שהיתה לתכנית השפעה משמעותית על הבחירות המקצועיות שלי ועל הקריירה. ראשית, לעבודתי בבית ירח הגעתי הודות לשיתוף הפעולה בין התיכון ובין היחידה שלנו. בית ירח היה אחד מבתי הספר שאימצו את הפיילוט של מיזם יח’ אורנים: מיזם “קְלוֹטוֹתִי”, הפועל להסדרת תהליך הקליטה של מורים חדשים בבתי-ספר. בעברי שימשתי כרכז מיזמים ולאחר מכן כמנהל המיזם (עד היום) והתקשורת התדירה עם מנהלי התיכון, השתתפותם בצוותי החשיבה, הזמנתם להרצאות בפני היחידה וכמובן העבודה השוטפת במסגרת המיזם הובילו להתפתחות של קרבה והערכה מקצועית. טרם תחילת הסטאז’ שלי קיבלתי מבית ירח הצעת עבודה למשרה מלאה, אך באותו הזמן כבר התחייבתי לתיכון אחר (שגם היה שותף במיזם). בתום לבטים רבים בחרתי בבית ירח בשל שיקולים אישיים, אך אין ספק שלמיזם היה השפעה מכרעת על היכולת שלי להשתלב בשוק העבודה! זה היה תוצר של שיתוף פעולה ארוך טווח עם שכבת ההנהלה בכל בית-ספר.

איך הגעת מ”קְלוֹטוֹתִי” למדיה חברתית?

בשנה א’ כשגריר ביקשתי להיות “שגריר מדיה”. עברתי הכשרות שנתנו לי כלים להיכנס לעולם הפרסום והשיווק. בשנה ג’ ניצלתי את תכנית “האקדמיה החברתית” של הארגון ויצאתי להכשרת מנהלי מדיה חברתית שתרמה לי רבות! בעזרת הכלים והידע שרכשתי הקמתי חברה לקידום ושיווק במדיה חדשה שמתמחה בפרסום ברשתות חברתיות: Fuzz Designs. למרות ש”על הנייר” לא הייתה לי הכשרה מקצועית בתחום, קיבלתי פנייה ממשרד הפרסום בו אני עובד כיום. רבות הודות לרזומה ולניסיון המוכח בתחום. למעשה, הארגון אפשר לי להיחשף למובילים בתעשייה ובתחום העיסוק שלי ובמקביל להקניית כלים וכשירויות, איפשר לי ליצור קשרים חשובים (נטוורקינג).

אתה עדיין עוסק בעשיה חברתית?

בטח! כיום אני מנהל מיזם “קְלוֹטוֹתִי”, הפועל להסדרת תהליך הקליטה של מורים חדשים בבתי-ספר.

ספר לנו קצת על המיזם.

המיזם הינו פרי שיתוף פעולה בין ‘שגרירי רוטשילד’ מיח’ אורנים, המכללה האקדמית לחינוך “אורנים” ואגף התמחות וכניסה להוראה במנהל עובדי הוראה של משרד החינוך. הוא מושתת על מסקנות ותובנות תל”ם יח’ אורנים, אשר במסגרתו נחקרו כ-400 מורים ב-14 בתי-ספר, ומטרתו למסד את תהליך הקליטה של מורים בבתי-הספר השונים לאורה של תכנית אחידה. המיזם גובש בשיטה של צוותי חשיבה מעורבים מתחומים שונים. בצוותים אלו עובַּד המידע הרב וממנו זוקקו  רעיונות ושיטות להסדרת תהליך הקליטה. אלו אוגדו לכדי מודל קליטה מסודר, מגובש ומפורט, אשר בגיבושו הושם דגש על יכולת ישימות ואלמנטים של קיימות, עצמאות וגמישות, מתוך רצון להנגישו למסגרות רבות, שונות ומגוונות. כהתחלה, אומץ המיזם בהצלחה במתכונת פיילוט מצומצמת בשני בתי-ספר: בית-הספר החקלאי כדורי ותיכון בית ירח. מאז ועד היום המשיך המיזם לפעול בצורה מלאה בתיכון בית-ירח. בשנתיים האחרונות אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם אגף התמחות וכניסה להוראה, אשר בימים אלה שוקד על עדכון חוזר המנכ”ל גם לאור תובנות המיזם שלנו. אני מאמין ש”קְלוֹטוֹתִי” יהפוך להיות חלק בלתי נפרד מתכנית הקליטה של משרד החינוך – הוא מושפע ממנה, שואב ממנה ובמקביל גם מעשיר אותה ומעניק לה מימדים חדשים. המיזם זכה ב-2 פרסים יוקרתיים: פרס הקליטה המיטבית של משרד החינוך ופרס רקנאטי קופ רש”י.

בוא נדבר על פרסים, באמת.

במאי 2016 התבשרנו שתיכון בית-ירח זכה בפרס הקליטה המיטבית של אגף התמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך. במסגרת הפרס זכינו בתעודת הצטיינות ומענק כספי שהועבר לרווחת המורים החדשים.

בספטמבר באותה השנה, זכיתי בתעודת הוקרה מקרן רקנאטי-קופ-רש”י על מעורבותי בניהול המיזם. הפרס הוענק בטקס חגיגי בנוכחות בכירי מערכות החינוך והרווחה, אישים נכבדים נוספים מן המגזר העסקי והציבורי וחברי כנסת.

איך אתה מסכם את המסלול שעברת בשגרירי רוטשילד?

אין ספק שהשנים בהן לקחתי חלק בשגרירי רוטשילד תרמו לי רבות – באתי לתרום ויצאתי נתרם! מעבר להנאה הרבה, ההשכלה הרבה אף יותר והחברים לחיים, זכיתי במקפצה אדירה לחיים המקצועיים שלאחר עולם האקדמיה. רכשתי כלים, כשירויות, ניסיון ויצרתי קשרים עם בכירים בעולם החינוך, התעסוקה והקריירה.

 

 

 

 

 

 

שיעור במנהיגות

ענת נחמיה לביא, מנכ”לית שותפויות

קרא עוד

עשור לשגרירי רוטשילד

שגרירי רוטשילד פתחו את שנת

קרא עוד