מהי מנהיגות?

מהי מנהיגות?

אינטואיטיבית אנחנו חשים ומבינים שמהות המנהיגות היא לא רק תפעול מוצלח של משימות או של אנשים, אלא היכולת להניע לעבר מטרה או כיוון מוגדרים.

עמדת סמכות בכירה (נשיאים, מנהלים, מפקדים וכד’) או היכולת להפעיל כוח אינן מגדירות מנהיגות, אף שהן בדרך כלל חשובות להפעלתה.

ג’יימס ברנס שחקר את מנהיגותם של נשיאי ארצות הברית, מביא דוגמא קולעת ליחס שבין כח לבין מנהיגות ממלחמת וייטנאם. ארה”ב החזיקה בכל ממדי הכח האפשריים: נשק, כסף ועדיפות טכנולוגית. המימד שהיה חסר להם והיה בשפע לוויטקונג היה הנעה, מוטיבציה. המוטיבציה (כמו בדוגמאות רבות אחרות) קובעת את אופן ניצולם של משאבי הכח. ומנהיגות ע”פ ברנס, היא בראש ובראשונה השפעה על מוטיבציה של אנשים.

לפי מיכה פופר, חוקר מנהיגות ומייסד “המכון למנהיגות איכותית”, על מנת שיתפתח מנהיג הכרחי שיתקיימו התנאים הבאים:  הזדמנות + פיתוח + מוטיבציה + פוטנציאל =  מנהיגות

אך האם תפקיד שאדם ממלא תוך ניצול הזדמנויות, פיתוח, מימוש פוטנציאל ומוטיבציה גבוהה, הופך אותו למנהיג, או שהמנהיגות טמונה באופן שבו הוא פועל?

 בין ניהול לבין מנהיגות

“מורה הוא מורה ומנהלת בית ספר היא מנהלת; האם הם מנהיגים? התשובה תלויה במעשיהם. מהם מעשי מנהיגות? מעשים החורגים מגבולות המוכר והבטוח על מנת לשרת ולהיטיב; לא תחזוק הקיים, אלא חריגה ממנו לטובת טוב כללי כלשהו.” (דוד דרי, חידת המנהיגות, 2009)

וורן בניס (Bennis, 1989) מחשובי החוקרים בתחום המנהיגות הציע חלוקה סכמתית בין מנהיגים למנהלים המבוססת על תפקידים:

מנהלים מארגנים מנהיגים מחדשים
מנהלים שואלים איך ומתי מנהיגים שואלים מה ולמה
מנהלים מתמקדים במערכות מנהיגים מתמקדים באנשים
מנהלים עושים דברים נכון מנהיגים עושים את הדברים הנכונים
מנהלים משמרים מנהיגים מפתחים
הפרספקטיבה של מנהלים היא של טווח קצר של המנהיגים לטווח ארוך
מנהלים נשענים על סמכות פורמלית מנהיגים משרים אמון
מנהלים מקבלים סטטוס-קוו מנהיגים מאתגרים אותו
מנהלים מתמקדים בשורה התחתונה מנהיגים באופקים חדשים
מנהלים מחקים מנהיגים יוצרים

 

 

“מנהיגות היא שילוב בין אומץ לצניעות. היכולת להבין מה הגבולות שלך, ומצד שני להיות אמיץ מספיק ולחשוב שאתה מסוגל לשנות את המציאות. המנהיגים הכי טובים הם אנשים שכואב להם כשהם רואים עוולה חברתית והם מזדהים. הרגישות הזאת חשובה לכל מנהיג”

(ד”ר אלי גוטליב, יו”ר מכון מנדל למנהיגות וסגן נשיא קרן מנדל העולמית. דה מרקר 2015)

האם מנהיגות היא נרכשת?

בחזון, יכולת רתימה, מוטיבציה, אומץ ורגישות אין די. למנהיג נדרשים ידע, מיומנויות וכלי עזר חיצוניים כדי להצליח להוביל לשינוי המציאות.

כארגון שמפעיל תוכניות מנהיגות, ורואה בפיתוח מנהיגות צעירה מפתח לשינוי, אנחנו מאמינים שהמנהיגות אינה מנת חלקם של בודדים ש”יש להם את זה”, אלא שהיא פעילות שניתן להתאמן, להשתפר ולהתמחות בה, ושחשוב לעשות זאת בשלבים המעצבים של ההתבגרות והכניסה לעולם העבודה. מחקרים מוכיחים כי צעירים שעברו הכשרה בתוכניות מנהיגות או בחרו בתפקידי מנהיגות במסגרות כמו תיכון, אוניברסיטה או צבא, הגיעו במהלך חייהם הבוגרים לתפקידי ניהול בכיר באחוזים גבוהים בהרבה ממי שלא עשה זאת (Kuhn & Weinberger, 2005).

ואם כך, מהם המרכיבים של מנהיגות? האם מנהיגות היא תכונה, יכולת או זהות? האם היא עשייה? ואם כך, מה מגדיר מעשה מנהיגותי? והאם כל אדם שעושה מעשה מנהיגותי הופך למנהיג?

ומה נדרש מתוכנית לפיתוח מנהיגות כדי שתעמוד ביעדיה? מה נדרש במונחים של זמן, משאבים וכח אדם כדי להצית את האש שתביא בסופו של דבר לשינוי? מהם התכנים והדרכים שיעוררו השראה, ויצמיחו אישית ומקצועית את המשתתפים הצעירים, המעוניינים ומלאי המוטיבציה? איך נוכל לייצר עבורם מקום בטוח ללמידה, לשיתוף ולרישות שיהיו משמעותיים עבורם הרבה אחרי שהתוכנית מסתיימת, ויעמדו לרשותם באתגרי המציאות המשתנה במהירות?