שותפויות

שותפינו לדרך

תכנית המנטורינג

תכנית המנטורינג של שותפויות אדמונד דה רוטשילד, מפגישה בין בכירים מעולם התעסוקה לבין משתתפי התכניות בתהליך המקנה למשתתפים בו ידע, תמיכה והתנסות באתגרי העולם המקצועי והאישי. 

מהו מנטורינג?

מנטורינג הוא מונח המתייחס לדיאלוג בין אישי המושתת על שיתוף ולמידה. המנטור/ית מסייע/ת למנטי – צעיר/ה בתחילת הדרך –  על ידי שיתוף בערכים, ידע, ניסיון וכלים שצבר ועומדים לרשותו. כל אלו מעוררים השראה ומניעים לפעולה, מאפשרים למנטי לקדם תהליך של התפתחות אישית ומקצועית. דיאלוג מסוג זה, מזמן עבור המנטור/ית והמנטי תהליך הדדי של צמיחה ועשייה.

פורום המנטורים

פורום המנטורים של שותפויות אדמונד דה רוטשילד מונה מעל למאה מנטורים ומנטוריות:  אלו הם א/נשים בתפקידים בכירים בתחומים רבים, אשר נבחרים/ות לקחת חלק בתכנית על סמך ניסיונם העשיר, ברמה האישית והמקצועית. כל המנטורים והמנטוריות לוקחים חלק בתכנית בהתנדבות מלאה, מתוך תפיסה חברתית קהילתית של שיתוף, רצון לטפח את הדור הבא ואהבת האדם.  כמובן שגם עבור המנטור/ית, מדובר בהזדמנות לשתף מניסיון החיים אותו צברו. התהליך מספק הזדמנות ללמידה מהדור הצעיר ומהחוויה המשותפת.  כחלק מתכנית המנטורינג, לכל משתתף הנבחר לתכנית משובץ מנטור/ית מתוך פורום המנטורים, על פי העדפותיו ובקשותיו.

במהלך שנות הפעילות של התכנית, נרשמו סיפורי הצלחה רבים של תהליכי מנטורינג משמעותיים, אשר באים לידי ביטוי בהכוונה משמעותית של המנטי, צעיר בתחילת דרכו, יצירת קשרים חבריים אשר ממשיכים שנים לאחר סיום התכנית, ואף הצעות עבודה שקיבלו בוגרי התכנית, מהמנטורים עצמם או בעזרתם.  ללא ספק, מדובר באחת ההזדמנויות המשמעותיות המוצעות כיום למשתתפי התכניות, ובמקפצה של ממש לקראת הכניסה לחיים הבוגרים. 

אבנר גזית

מנהל תחום מנטורינג