הכירו את חמד סועאד מקו הזינוק

חמד סואעד, 20, מתגורר בת”א במקור מחוסנייה. אם נמנה את הדברים שחאמד עושה- נצטרך עמוד נוסף. נסתפק בזה שהוא משתתף  קו הזינוק גליל מערבי 2021 ולומד משפטים ומדעי מדינה באונ’ תל אביב.

כיצד קו הזינוק השפיעה עלייך באופן אישי ?

קו הזינוק עזרה לי להבין מה חשוב לי מה מזיז אותי ,מה גורם לי לעשות דברים, למה אני עושה את מה שאני עושה. דרך קו הזינוק הצלחתי לגבש את עצמי. למצוא את נקודות החוזק שלי ולהעצים אותן ולהבין את המקומות שאני פחות טוב בהם לקבל אותם ולדעת להתמודד איתם.  קו הזינוק עזרה לי להבין שאני אדם של עשיה שלא יכול לשבת בשקט שאני רואה בעיות ותמיד רוצה לגרום לטוב יותר לסובבים אותי.

מה העשיה החברתית שלך ?

כיום אני משתתף במגדלור (חממת יזמות של קו הזינוק לשלב האקדמיה) ובונה מיזם שהחזון שלו הוא בניית חברה ערבית פלסטינית מגוונת, מקבלת ,מכילה שאפתנית שרוצה לשנות את גורלה ולא מוכנה לקבל את המצב כפי שהוא. דרך חשיפה לאקדמיה בגיל צעיר. דרך חשיפת צעירות וצעירם לסטודנטיות וסטודנטים בתארים מתקדמים לבניית מודל לחיקוי וחשיפתם.ן לתכנים אשר יקדמו את המטרה .

אתה חולם שיום אחד החברה הישראלית…

תהיה  מכילה, מקבלת, פלורליסטית והרבה יותר וגועה.

הדמות שהשפיעה עליך הכי הרבה היא…מדוע?

שירה שופטי המנהלת של אוניברסיטת תל אביב לנוער באונ’ תל אביב. יש הרבה דמויות מעוררות השראה שפגשתי בחיי בין אם רעיונית או באמת מפגש פנים אל מול פנים שהשפיעו עלי . לפעמים מהפכנים גדולים או דמויות מעוררות השראה גורמות לנו לחשוב ששינוי חברתי קורה בין יום ושהכל משתנה במהלך גאוני אחד. אבל שירה לימדה אותי  ששינוי גדול הוא צעדים קטנים, לפעמים בקושי מורגשים, שלאט לאט בונים מציאות אחרת ואולי רק אחרי הרבה מאוד צעדים כאלה באמת נרגיש בשינוי הגדול. הגישה הזאת אולי פחות מפתה או  רומנטית מתמונה של מהפכה אחת גדולה אבל היא יותר מציאותית. כזאת שמובילה לשינוי ואולי גם למהפכה המיוחלת.

מסר להעביר למשתתפי התכניות ולחברה הישראלית?

למשתתפי קו הזינוק/שגרירי רוטשילד -עשיה חברתית היא דרך חיים, היא החלטה שכל יום אני קם בבוקר ורוצה לעשות לשנות ולא מוכן לקבל את המצב כפי שהוא. בין אם זה בעבודה, בלימודים ,בבית  בכל מקום כל הזמן.

שיעור במנהיגות

ענת נחמיה לביא, מנכ”לית שותפויות

קרא עוד

עשור לשגרירי רוטשילד

שגרירי רוטשילד פתחו את שנת

קרא עוד