הכירו את המועמד – סתיו וייס

הבוגרות והבוגרים שלנו מתמודדים בבחירות לרשויות המקומיות

הבחירות לרשויות המקומיות אוטוטו כבר כאן, ובין המתמודדים הצעירים ניתן למצוא את בוגרות ובוגרי התכניות שלנו. אז תפסנו אותם לראיון קצר לקראת יום הבחירות. הפעם נפגוש את סתיו וייס, בוגר מחזור א’ בתכנית ‘שגרירי רוטשילד’, מכהן כיום כחבר מליאה במועצת עמק חפר, ומתמודד בקדנציה הבאה.

למה לך פוליטיקה עכשיואני מכהן כיום כחבר במליאת מועצה אזורית עמק חפר משנת 2014. התהליכים שאני מעורב בהם הם אטיים ולוקחים זמן ולכן רוצה להמשיך בעשייה.

מה הרגע בו החלטת לפנות לעשייה ציבוריתהרגע בו הבנתי שאני מאמין בשינוי מתוך המערכת, בצירוף העובדה שאין לי פריבילגיה להשמיע ביקורת ללא עשייה בצידה.

עשר שנים מהיום, מהו ההישג שימלא אותך גאווה? קידום מסגרות חינוך עדכניות ורלוונטיות כך שכל תלמיד ירגיש מיצוי יכולותיו ותושבים מכלל הארץ יבואו ללמוד את המודל בכדי לאמצו.

מה העצה שלך לצעירים שאכפת להם? תמצאו את הדרך להיות מעורבים בנושאים החשובים לכם היום, כשהדבר בוער בכם ואתם בעלי מרץ. הפלטפורמה (רשויות מקומית, עמותות או התארגנויות אזרחיות) פחות משנה, היא רק כלי לקידום העשייה.

אם לא היית בפוליטיקה, מה היית עושה? אני מאמין בעשייה במספר צירים בו זמנית ולא מרגיש שיש משהו שאני רוצה לעשות והתפקיד מונע ממני. יתרה מכך, התפקיד חשף אותי לעולמות תוכן שהשפיעו לטובה על הציר התעסוקתי, גרמו לי לבחון את הדברים ולעשות שינוי בקריירה.

היום, כשאתה כבר בוגר התכנית ‘שגרירי רוטשילד’ – מה הדבר שלקחת אתך מהתכנית לדרך? היכולת להעז להתנסות בתחומים שאינם באזור הנוחות שלי.

 

שיעור במנהיגות

ענת נחמיה לביא, מנכ”לית שותפויות

קרא עוד

עשור לשגרירי רוטשילד

שגרירי רוטשילד פתחו את שנת

קרא עוד