הכירו את הבוגרת: לאה טבול

לאה טבול, בוגרת שגרירי רוטשילד, היא ממובילות היוזמה החברתית 'זיכרון בסלון'. היוזמה נועדה להנציח את סיפורי גבורתם של ניצולי שואה בדרך מקורית שמדברת עם הדורות הצעירים- מפגש אינטימי ובלתי אמצעי בסלון ביתם של מתנדבים סביב יום הזכרון לשואה ולגבורה. לאה מבקשת את עזרתכם/ן:

"במהלך שלוש השנים שלקחתי חלק במלגה, פגשתי חברים ערכיים שמאמינים בעשייה משמעותית, מאמינים בהשפעה על השיח הציבורי ולקיחת אחריות בחברה הישראלית שלנו. כמו ש'שגרירי רוטשילד' ו'קו הזינוק' חורטים על דגלם ערכי מצוינות לצד ערכי קידום חברתי, כך גם פרויקט זיכרון בסלון מנסה להצמיח מתוכו אחריות חברתית ושיח ציבורי ענף, ואנחנו צריכים וצריכות אתכן/ם כדי להצליח בעשייה הזו. אנחנו מחפשות ומחפשים אנשים  שמחוברים לרעיון של זיכרון בסלון ורוצים לקדם אותו באמת ומקרוב- לארח בסלון ביתם או במקום שבו הם יודעים שהוא מזמין עם אווירה מכילה ומחברת. 

זיכרון בסלון הינה יוזמה חברתית שהתחילה לפני שבע שנים, בסלון אחד, וגדלה למסורת ישראלית שבמסגרתה מציינים למעלה מחצי מליון אנשים בארץ ובעולם את ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

זיכרון בסלון מציע דרך להתמודד עם היום הזה ועם השאלות שהוא מעלה במפגש בסלון הבית בין חברים ואורחים. מפגש של זיכרון בסלון בנוי מ-3 חלקים; עדות, חלק אמנותי-שיתופי ודיון. החלקים הללו יוצרים אוירה מיוחדת במינה, שמצליחה לשמר זיכרון, אך גם להתחבר להווה ולהצמיח מובילים חברתיים לעתיד.

ובתכלס…אם אתם מעוניינים לארח – היכנסו לאתר והירשמו! http://www.zikaronbasalon.com/

אם אתם רוצים לעשות מעבר (להצטרף לצוות מוביל למשל או לעזור בגיוס אנשי עדות)- פנו אליי!

tzafon.basalon@gmail.com 050-6784-626